Bahadurgarh, Jhajjar, Haryana
GST No. 06ADUPV6041M1ZQ
Approx. Rs 1,15,000 / UnitGet Latest Price
Product Details:| Coating Material | Mild Steel (MS) |
| Automation Grade | Automatic |
| Heating Mode | Diesel |
| Material To Be Coated | Aluminium |
| Air-Flow Direction | Cross-Flow Type |
| Booth Size (mm X mm X mm) | 1500X2300X1500 mm |
Approx. Rs 1,05,000 / UnitGet Latest Price
Product Details:| Coating Material | Mild Steel (MS) |
| Product Type | Powder Coating |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Material To Be Coated | Steel |
| Heating Mode | Diesel |
| Air-Flow Direction | Cross-Flow Type |
| Usage/Application | Industrial |
| Frequency | 50 Hz |
| Brand | GBM |
| Multicyclone powder coating booth |
Approx. Rs 6,50,000 / UnitGet Latest Price
Product Details:| Coating Material | Mild Steel (MS) |
| Automation Grade | Automatic |
| Material To Be Coated | Steel |
| Heating Mode | Diesel |
| Air-Flow Direction | Cross Flow Type,Fully Undershot Type |
| Voltage | 380V |
| Frequency | 50 Hz |
| Brand | GBM |
| Automatic powder coating booth |
Approx. Rs 1,00,000 / UnitGet Latest Price
Product Details:| Coating Material | Mild Steel (MS) |
| Product Type | Powder Coating |
| Automation Grade | Automatic |
| Material To Be Coated | Steel |
| Heating Mode | Diesel |
| Air-Flow Direction | Cross-Flow Type |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | GBM |
| Cyclone type powder recovery booth |
Approx. Rs 2,50,000 / UnitGet Latest Price
Product Details:| Coating Material | Mild Steel (MS) |
| Automation Grade | Automatic |
| Material To Be Coated | Aluminium |
| Heating Mode | Gas |
| Air-Flow Direction | Cross-Flow Type |
| Usage/Application | Industrial |
Approx. Rs 4,50,000 / UnitGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Unit |
| Coating Material | Mild Steel (MS) |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | GBM |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Coating | Powder Coating |
| Material To Be Coated | Steel |
| Heating Mode | Electric |
| Voltage | 415V |
| Frequency | 60 Hz |
Additional Information:
Approx. Rs 4,50,000 / UnitGet Latest Price
Product Details:| Coating Material | Mild Steel (MS) |
| Automation Grade | Automatic |
| Phase | Three Phase |
| Heating Mode | Electric |
| Air-Flow Direction | Cross-Flow Type |
| Usage/Application | Powder Coating |
| Voltage | 320V |
| Frequency | 50Hz |
Approx. Rs 2,50,000 / UnitGet Latest Price
Product Details:| Brand | GBM |
| Usage/Application | Industrial |
| Paint Base Type | Customised |
| Automation Grade | Automatic |
| Form Of Paint | Powder |
| Country of Origin | Made in India |
Explore More Products
© GBM Industries. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited